PROČ PETICE?

Co nás vede k petici


Ve Zlínském kraji reálně hrozí omezení dostupnosti a zhoršení kvality zdravotní péče, a to k vůli překotným změnám a nepromyšleným experimentům v místních nemocnicích. Řada zásadních změn se odehrává autoritativně, nepromyšleně, bez zjevné podpory krajského zastupitelstva, bez podpory odborných lékařských autorit, lékařských společností a také bez transparentní analýzy. Tomu chceme zabránit ...
 Text petice "Boj za nemocnice"

Petice je určena všem zákonodárcům a představitelům samospráv, zvolených ve Zlínském kraji. Ve Zlínském kraji reálně hrozí omezení dostupnosti a zhoršení kvality zdravotní péče, a to  k vůli překotným změnám a nepromyšleným experimentům. Ty jsou realizovány, popř. připravovány Zlínským krajem v jím ovládaných nemocnicích. Řada zásadních změn se odehrává autoritativně, nepromyšleně, bez zjevné podpory krajského zastupitelstva, bez podpory odborných lékařských autorit, lékařských společností a také bez transparentní analýzy.

"Údajně" také hejtmanství posuzuje variantu přestěhování Krajské nemocnice Tomáše Bati mimo Zlín, což je myšlenka naprosto nepřijatelná. Hovoří se také o uzavírání, případně slučování důležitých oddělení v okresních nemocnicích v Kroměříži, Uherském Hradišti a Vsetíně. Ve Zlíně už se tak děje.

Současný nekoncepční přístup hejtmanství v oblasti zdravotnictví vede k nejistotě špičkových odborníků, zkušených lékařů i obětavých zdravotních sester. Tím roste riziko jejich odchodu mimo Zlínský kraj, což by se velmi negativním způsobem podepsalo na kvalitě poskytované zdravotní péče.

Prostřednictvím této petice proto chceme apelovat na kompetentní osoby, aby nedopustily zhoršení dostupnosti zdravotní péče ve Zlínském kraji. Chceme zabránit tomu, aby za kvalitní léčbou museli pacienti cestovat mimo Zlínský kraj. Chceme, aby se Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně stala v budoucnu respektovanou nemocnicí fakultního typu a aby zůstala etablovaná ve Zlíně. Chceme zachovat jako základní stavební kámen uspořádání krajského zdravotnictví prostřednictvím současné okresní nemocnice v UH. Hradišti, Kroměříži i Vsetíně, včetně vysoké kvality jimi poskytované péče a současného rozsahu nabízené zdravotní péče.

Apelujeme na vytváření takových podmínek, které umožní nemocnicím ve Zlínském kraji angažovat zkušené lékaře a zdravotní sestry, jež budou moci pracovat v moderních nemocnicích s kvalitním přístrojovým vybavením a poskytovat pacientům komfortní zdravotní péči. Odmítáme velikášská a bagatelizující gesta současného vedení kraje a vyzýváme jej k tomu, aby posílilo dialog s odbornou i s laickou veřejností.

Děkujeme za podporu.
 


PETIČNÍ VÝBOR

Přidejte se k nám ...

Ing. Zdeněk Mikel, MBA

předseda petičního výboru

Mgr. Jan Vodák, PhD.

člen petičního výboru

Ing. MIchal Dvouletý, MBA

člen petičního výboruA CO TEĎ?

Podpořte petici